Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz Belediyesi tarafından Tarihi Küçüksu Çayırı’nda düzenlenen Çevre Festivali’nin son akşamında İsmail Türüt coşkusu yaşandı.

Beykozlu çocuklara mutluluk getiren Küçüksu Çayırı’ndaki Çevre Festivali 3. gününde de birbirinden renkli oyun ve eğlencelerle devam ederken son etkinlik olarak sanatçı İsmail Türüt sahne aldı. Karadeniz Müziği’nin sevilen ismi İsmail Türüt festival kapsamında konser vererek hareketli türküleriyle geceye renk ve neşe kattı.

“Sıfır Atık” hedefi doğrultusunda çevreci nesiller yetiştirmek amacıyla 10 yıldan bu yana yürütülen Yeşil Okul Projesi’yle bu yıl 69 ilk ve ortaokulun katıldığı Dünya Çevre Günü dolayısıyla yapılan festivalde 5 kategoride başarılı olan okullar ödüllerine kavuştu.  

Tarihi Çayıra gelerek  üç gün boyunca survivor parkuru, langırt, çuval, yumurta taşıma, halat çekme, halka atma oyunlarıyla doyasıya eğlenen çocuklar ve gençler aileleriyle birlikte son olarak İsmail Türüt türküleri eşliğinde yöresel ezgileri seslendirerek, hep birlikte horon oynadı.

Başkan Murat Aydın: “Yaz Şenliğimiz Çayır Festivaliyle Devam Edecek”

Sahnede İsmail Türüt’e çiçek vererek teşekkür eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Çevre Festivalimize renk katan sanatçı İsmail Türüt’e çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz her yönüyle çok renkli bir ülke. Beykoz’da Karadeniz’in bir sesi adeta. Vatandaşlarımızın hasret duydukları memleket seslerini ve renklerini burada, Beykoz’da onlarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Küçüksu’da yaptığımız etkinlikte 3 gün boyunca çocukların ve hemşerilerimizin birlik beraberlik içinde mutluluğunu, eğlencelerini görmekten dolayı bizler de sevindik. Buradaki neşemiz, organizasyonumuz ise Tarihi Beykoz Çayırı’nda ‘Yaz Şenlikleri’ kapsamında devam edecek” dedi.

İlçe sakinlerinin oldukça ilgi gösterdiği konserde İsmail Türüt, Beykoz’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve ekibine teşekkür etti.